Biurowce w Stanach Zjednoczonych zamawiają meble z Polski. Meble biurowe trójmiasto idą na eksport?

Największą renomą i zaufaniem cieszą się w naszym kraju meble biurowe trójmiasto. Dlaczego tak się dzieje i co sprawia, że zachodnie biurowce również zamawiają meble u nas? Zdziwiłem się ostatnio bardzo mocno, bo dotarła do mnie informacja, że nasze polskie meble biurowe trójmiasto można spotkać w biurowcach w Stanach Zjednoczonych.

Od wielu lat obserwuję rozwój branży meblowej w trójmieście. Widzę, że od dwóch lat meble biurowe trójmiasto osiągnęły niedościgniony dla innych poziom. Mam na myśli przede wszystkim najwyższą jakość wykonania, jakość materiałów używanych do ich produkcji, ale również trwałość i estetykę wyglądu. Jednakże nie wierzę, że meble biurowe trójmiasto są eksportowane do Stanów ze względów jakościowych.

Polskie meble biurowe trójmiasto znalazły się w amerykańskich biurowcach z jednej, bardzo prostej przyczyny. Otóż pracownicy firm meblowych, którzy wyjechali do ameryki w pogoni za łatwiejszym chlebem namówili swoich pracodawców do zainwestowania w meble biurowe trójmiasto.